Przerwa wakacyjna SIERPIEŃ 2023

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

ODPROWADZAM SAM

Akcja obejmuje dzieci w wieku 4-7 lat (urodzone w latach 2019-2016). Kampania ma charakter edukacyjno-promocyjny i jej zadaniem jest zachęcenie dzieci oraz ich rodziców do regularnego wybierania ekologicznych środków transportu w drodze do przedszkola lub szkoły.

https://gdyniasport.pl/pl/projekty/odprowadzam-sam

Cel kampanii

Troska o środowisko naturalne należy do jednego z najistotniejszych zagadnień, z którymi spotykają się współczesne miasta. Regularne chodzenie lub jazda na rowerze do przedszkola i szkoły zamiast bycia odwożonym przez rodzica z pewnością pozytywnie wpłynie na wzrost aktywności wśród dzieci.

Wybór zrównoważonych sposobów przemieszczania sprawi, że w przyszłości częściej i z większą chęcią będą wybierały aktywne metody podróżowania po mieście, rezygnując z podróży samochodem. Przyczyni się to do redukcji natężenia ruchu samochodowego w mieście i w najbliższym otoczeniu przedszkola i szkoły. Jest to zachęta do zmiany zachowań transportowych zarówno dzieci, jak i dorosłych, co nie pozostanie bez wpływu na poprawę stanu środowiska naturalnego i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Kładziemy szczególny nacisk na informowanie dzieci i ich rodziców o wpływie zanieczyszczenia powietrza na organizm człowieka. Podkreślamy również jak ważna jest kwestia segregacji odpadów i dbania o zasoby wody. Pokazujemy jak dzięki zmianie nawyków możemy poprawić jakość powietrza wokół szkół i przedszkoli.

 

Data dodania: 2023-04-19 08:46:50
Data edycji: 2023-04-19 08:48:06
Ilość wyświetleń: 161

"Przedszkole jest miejscem dobrej zabawy, mądrością, szczęściem, radiością...”

Cytat

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej