Przerwa wakacyjna - LIPIEC 2022

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

SZLACHETNA PACZKA- COROCZNA AKCJA PANI JOANNY JAGUŚ - MAMY HELENKI Z MOTYLKÓW

DRODZY RODZICE

OD PONAD DWÓCH LAT, OD KIEDY ZAWITAŁA W NASZE PROGI PANI JOANNA - OSOBA O WIELKIM I SZLACHETNYM SERCU, KTÓRA BEZITERESOWNIE POMAGA INNYM, TO I NASZE PRZEDSZKOLE BIERZE UDZIAŁ W TYM SZLACHETNYM PRZEDSIĘWZIĘCIU.

PROSIMY  O ZAPOZNANIE Z PONIŻSZYMI INFORMACJAMI - JEŻELI ZECHCECIE PAŃSTWO WSPOMÓC- DARY MOŻNA SKŁADAC W PRZEDSZKOLU DO DNIA 10.12.2021 - A MY PRZEKAŻEMY PANI ASI.

 

Wsparcie dla 3 dzieci w Tczewie

Kod Rodziny: POM-1250-55419 ( SZLACHETNA PACZKA) 

Kochani! Organizuję pomoc w ramach Szlachetnej Paczki od 5 lat. W tym roku wybrałam skromną rodzinę z okolic Tczewa, która ma bardzo ciężki rok. Pani Daria wraz z mężem Michałem wychowują trójkę dzieci :

Dorotę ( 8 lat) , Dawida (4 lata) i Oskara ( 2 lata) .

Jeszcze w zeszłym roku, kiedy pan Michał pracował na pełen etat, rodzinie żyło się skromnie, ale byli szczęśliwi. Kiedy pan Michał stracił pracę rozpoczęły się kłopoty finansowe rodziny.

Rodzina dotychczas mieszkała razem z ojcem p. Darii, który niestety zmarł w tym roku. Po jego śmierci okazało się, iż miał bardzo duże długi. Pani Daria nie mogła przyjąć w spadku domu rodzinnego ( 3 rodzinny po PGR-owski lokal mieszkalny), ponieważ przejęłaby również długi ojca, w związku z czym zmuszeni byli  wynająć skromne mieszkanie w Tczewie. Wynajem mocno obciążył niewielki domowy budżet.

Obecnie p. Daria nie pracuje wychowując synów Oskara oraz Dawida. Dawidek ma problemy ze zdrowiem, oprócz bardzo dużej wady wzroku jest diagnozowany, czy jest dzieckiem autystycznym. Ponadto jest również bardzo wrażliwy na dźwięki. Dawidek od tygodnia próbuje integrować się z grupą przedszkolną przez 3 godziny dziennie. Wymaga on dużo uwagi p.Darii. W przyszłym roku jest nadzieja iż chłopcy pójdą do przedszkola. Dawid do tego czasu, będzie miał postawioną diagnozę i wówczas p. Daria będzie mogła podjąć pracę.

Rodzinie p. Michała i p. Darii dzięki naszej pomocy umożliwimy  przetrwać najtrudniejszy dla nich okres. Nieszczęśliwy bieg wydarzeń spowodował trudną sytuację finansową, natomiast choroba synka powoduje, iż rodzice poświęcają dużo czasu na wizyty u lekarza w celu uzyskania prawidłowej diagnozy. 

Rodzina żyje z nadzieją na lepsze jutro,. Na szczęście pan Michał od trzech tygodni pracuje jako spawacz. Dochód rodziny wynosi 4274 zł , po uregulowaniu opłat i zakupie leków w kwocie 1879 zł, rodzinie zostaje 479 zł na osobę. Kwota ta nie wystarcza rodzinie na życie.

Piękno Rodziny

Pani Daria z mężem mimo złej sytuacji, w której się znaleźli są pełni nadziei i optymizmu, wdzięczni za każdy nowy dzień i za to że są razem. Jako rodzice są bardzo dumni z dzieci. Córka Dorotka bardzo ładnie rysuje, marzy aby zostać artystą malarzem, Dawid uwielbia budować ogromne wieże z klocków, a Oskara pochłania zabawa samochodami. Pani Daria lubi gotować dla rodziny, sprawia jej to ogromną przyjemność. Pana Michała hobby to spawanie, cieszy się że znalazł prace jaką lubi. Pani Daria i pan Michał są dumni, że udaje im się dobrze wychowywać dzieci.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny 

1. Żywność.

Zakup żywności odciąży budżet rodziny na najbliższe miesiące, pozwoli im na zaznanie spokoju i nie będą musieli się martwić o każdy kolejny dzień.

2. Środki czystości.

Pod koniec miesiąca rodzinie brakuje funduszu na zakup, często muszą wybierać między kupnem chleba, a mydła.

3.Laptop/tablet 

Sprzęt jest niezbędny w nauce dla córki, zwłaszcza jeśli ponownie nastąpi konieczność nauczania zdalnego. Niestety rodzina nie może sobie pozwolić na kupno komputera.

Rodzicom zależy aby córka nie odstawała od rówieśników w nauce 

dlatego proszą o sprzęt , który byłby dużą pomocą w nauce i rozwoju dzieci.

Poniżej LINK z listą potrzeb pdf.

https://rymer.org/student/Szlachetna%20Paczka%202021.pdf

 

Kilka słów organizacyjnych:

Celem jest uzbieranie realnych darów oraz małych kwot ale od wielu dobrych ludzi. Okres świąteczny jest trudnym czasem dla naszych finansów ale RAZEM MAMY MOC!  i to jaką!!!! widać dobrze na zdjęciach:)

UBRANIA - używane w dobrym stanie jak najbardziej mogą być, zawsze dla dzieci zbieram 2 rozmiary w przód bo tak szybko rosną:)

BUTY - można przynieść używane, można zakupić voucher do CCC.

Laptop/Tablet - może być używany jeśli będzie sprawny technicznie

Telefon - może być używany aby był sprawny /dotykowy.

 

Datki które Państwo wpłacacie będą wydatkowane na przedmioty których mamy najmniej z listy potrzeb. Jeśli znajdą się darczyńcy na "najdroższe " podarunki typu laptop/tablet, tel. komórkowy pieniądze zostaną przeznaczone  na zakupy spożywcze , vouchery na buty, środki czystości. Po każdych zakupach robię zdjęcia przedmiotów oraz paragon zakupu, następnie trafiają do kartonów.

https://pomagam.pl/dzieciztczewa

Potrzeby z listy można:

 -  przywieźć osobiście na Pogórze k. Gdyni, 

 - wysłać paczką lub paczkomatem, 

 - wpłacić datek na ten cel .

Dary jak i zbiórkę pieniędzy na ten cel prowadzę do 10 grudnia 2021r. ( piątek) 

11 grudnia trafią one do Rodziny:)

 

Z góry serdecznie Państwu dziękuję za poprzednie lata , gdzie razem dawaliśmy ogrom szczęścia rodzinom w potrzebie. 

Serdecznie zapraszam

Joanna Jaguś

609 455 867

 

Data dodania: 2021-11-24 16:06:10
Data edycji: 2021-11-24 18:15:00
Ilość wyświetleń: 337

"Przedszkole jest miejscem dobrej zabawy, mądrością, szczęściem, radiością...”

Cytat

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej